Född 31 juli 1961 i Hammarby (AB).
Kommunalråd i Örnsköldsvik (Y).
glennnordlund3.jpg
 Glenn Leonard Nordlund 1961-
Glenn Leonard Nordlund.
Född 31 juli 1961 i Hammarby (AB). Kommunalråd i Örnsköldsvik (Y).
Jan-Åke (Åke) Leonard   Nordlund 1943-1993
F Jan-Åke (Åke) Leonard Nordlund.
Född 29 mars 1943 i Nordanede, Torp (Y). Död 19 november 1993 i Björna stn, Björna (Y). Fabriksarbetare
 Fritz Leonard Nordlund 1910-1977
FF Fritz Leonard Nordlund.
Född 21 maj 1910 i Sillre, Liden (Y). Död 19 juni 1977 i Imnäs, Ramsele (Y) [1] . Anläggningsarbetare i Nordanede, Torp (Y).
FFF David Leonard Nordlund.
Född 9 maj 1877 i Hällsjötorpet, Oxsjö, Liden (Y). Död 12 juli 1965 i Sundsvalls Gustav Adolf (Y). Arbetare i Sillre, Liden (Y).
Sågverksarbetare i Oxsjö Sågverk, Liden (Y).
FFM Matilda Amalia Agneta Nordlund f Backlund.
Född 30 maj 1882 i Norrnäs, Liden (Y). Död 15 juli 1959 i Sundsvalls Gustav Adolf (Y). Arbetarhustru
 Ebba Karolina Nordlund f Komstadius 1912-1979
FM Ebba Karolina Nordlund f Komstadius.
Född 28 januari 1912 i Backen, Nordanede, Torp (Y). Död 13 mars 1979 i Imnäs, Ramsele (Y). Hushållerska i Nordanede, Torp (Y).
Johan   Komstadius 1850-1936
FMF Johan Komstadius.
Född 17 september 1850 i Marktjärn, Torp (Y). Död 16 september 1936 i Nordanede, Torp (Y). Arbetare i Djupröra, Torp (Y).
Skogsarbetare i Backen, Nordanede, Torp (Y).
Brita Johanna   Komstadius f Olofsdotter 1881-1933
FMM Brita Johanna Komstadius f Olofsdotter.
Född 20 mars 1881 i Källsta, Stöde (Y). Död 15 november 1933 i Nordanede, Torp (Y). Arbetardotter
M Gunny Lisetti Nordlund f Ögren.
Född 4 mars 1940 i Strömfors, Markbygdens kbfd (BD). Död 2 december 2016 i Örnsöldsviks lasarett, Örnsköldsvik (Y).
MF Filip Sigvard Ögren.
Född 30 juli 1911 i Strömfors, Piteå landsförs (BD). Död 27 juli 1981 i Långträsk, Piteå landsförs (BD). Skogsarbetare i Strömfors, Markbygdens kbfd (BD).
MFF Johan Viktor Ögren.
Född 7 december 1881 i Roknäs, Piteå landsförs (BD). Död 7 februari 1959 i Tallberg, Markbygdens kbfd (BD). Bonde i Strömfors, Piteå landsförs (BD).
MFM Hilma Karolina Ögren f Olofsson.
Född 25 augusti 1886 i Kilberget 1, Piteå landsförs (BD). Död 31 juli 1955 i Tallberg, Markbygdens kbfd (BD). Bondhustur
MM Gerda Johanna Ögren f Persson.
Född 6 september 1915 i Flötuträsk, Piteå landsförs (BD). Död 16 februari 2010 i Öjebyn, Piteå landsförs (BD). Arbetarhustru
 Frans Ludvig Persson 1887-1982
MMF Frans Ludvig Persson.
Född 29 april 1887 i Flötuträsk, Piteå landsförs (BD). Död 15 juni 1982 i Flötuträsk, Piteå landsförs (BD). Skogsarbetare i Flötuträsk, Piteå landsförs (BD).
Hilda Maria  Persson f Löfgren 1884-1962
MMM Hilda Maria Persson f Löfgren.
Född 10 juli 1884 i Stridholm, Piteå landsförs (BD). Död 1 september 1962 i Långträsk, Piteå landsförs (BD). Arbetarhustru

Levnadsbeskrivning

Kommunalråd i Örnsköldsvik (Y).

Relationer och barn

Sambo.

Eva Carina Holmgren.
Född 17 april 1962 i Björna stn, Björna (Y).
Barnskötare i Örnsköldsvik (Y).

Emilia Sofia Nordlund.
Född 12 april 1990 i Örnsköldsvik, Örnsköldsvik (Y).

Erik Leonard Nordlund.
Född 26 mars 1995 i Örnsköldsvik, Örnsköldsvik (Y).

Elias Leonard Nordlund.
Född 2 december 1997 i Örnsköldsvik, Örnsköldsvik (Y).

Källor

  1. Sveriges Dödbok 1947-2003

Personregister    Efternamnsregister    Ortsregister